SSTF only

Cross Run 2023

​​​TRINIDAD CROSS RUN 2023:

Date:   Sunday 15th October 2023 

Time:   3.30 a.m.

Venue: Point Fortin


RESULTS:

​​​​TOBAGO CROSS RUN 2023:

Date:   18th October 2023 

Time:   9:30 a.m.

Venue: Mt Irvine Golf Course


RESULTS:

Secondary Schools' Track & Field 

Overall Winners

RegionGenderNameSchoolTime
Trinidad
Female U13
1 Leah De Freitas
2 Nakayla Gordon
3 Moriah Des Vignes
SJC POS
Palo Seco Secondary
Toco Secondary
28.26
34.13
40.17
Male U13
1 Jonathan Huggins
2 Andreas Alleng
3 John Williams
Vessigny Secondary
Fyzabad Secondary
Point Fortin Ease Secondary
33.27
33.39
37.16
Female U15

1 Maleah Butler

2 Kyah Kyson\

3 Akayla Holder

Holy Name Convent POS

Holy Faith Convent Penal

Toco Secondary

26.13

26.38

33.45

Male U15

1 Ari Victor

2 Terrell Hernandez

3 Josiah Miller

Presentation College San F'Do

North Eastern College

Toco Secondary

23.54

24.51

25.33

Female U17

1 Kyla Hospedales

2 Shenequa Goitia

3 Andrea Weston

Holy Faith Convent Penal

Bates Memorial High

Mayaro Secondary

27.12

28.30

32.37

Male U17

1 Isaiah Alder

2 Darreon Thom

3 Aleon Edwards

St James Secondary

Toco Secondary

Toco Secondary

21.19

22.43

23.21

Female 17 & O

1 Diamond Paul

2 Deyja Acosta

3 Anicia Nicholas

Point Fortin East Secondary

Fyzabad Anglican Secondary

Cunupia Secondary

31.04

33.22

33.25

Male 17 & O

1 Darius Sawyer

2 Sheni Hillaire

3 Alex Brown

Presentation College San F'Do

Presentation College San F'Do

Cunupia Secondary

21.18

22.05

23.48

Tobago




Female  U13

1 Julissa Samuel

2 Allyssa King

3 Suriah Baird

Scarborough Secondary

Signal Hill Secondary

Signal Hill Secondary

28.54

36.21

36.22

Male U13

1 Kerlon Henry

2 A'Don Young

3 Amari Lewis

Signal Hill Secondary

Bishop's High

Bishop's High

25.37

25.39

36.55

Female U15

1 Oshea Cummings

2 Sylina Jack

3 Peshawna Stewart

Mason Hall Secondary

Goodwood Secondary

Speyside High

23.54

26.13

30.44

Male U15

1 Aaron Radgman

2 Malique Young

3 Rayon Murray

Goodwood Secondary

Bishop's High

Roxborough Secondary

21.35

21.41

22.10

Female  U17

1 Natalia Eastman

2 Q-Jhea Stewart

3 Kionah Joseph

Roxborough Secondary

Signal Hill Secondary

Bishop's High

26.58

28.52

30.30

Male U17

1 Jacob Cox

2 Kyle Reid

3 Zack La Rosa

Scarborough Secondary

Signal Hill Secondary

Speyside High

20.13

21.35

23.01

Female  17 & O

1 Rasheeda Cave

2 Shanille Green

3 Shernaiah Alfred

Roxborough Secondary

Speyside High

Roxborough Secondary 

32.27

33.14

40.35

Male 17 & O

1 Mykhal Paria

2 Abubakr Gopichan

3 Ben Israel Bannister

Signal Hill Secondary

Scarborough Secondary

Scarborough Secondary

20.10

22.14

23.31